Atrakcje dla dzieci w Polsce – gdzie udać się na wycieczkę?

Polska to piękny kraj, który nierzadko jest przez nas niedoceniany – oferuje wiele ciekawych i zdumiewających perełek architektury, kultury i sztuki. Nuda z pewnością nikomu tutaj nie grodzi. Dawna, jak i aktualna stolica Polski oraz pozostałe, duże, jak i mniejsze miasta dbają również o swoich najmłodszych turystów. Niebanalne atrakcje dla dzieci można spotkać niemal na każdym rogu. Choć dorosłym, Kraków kojarzy się przede wszystkim z Wawelem i Sukiennicami, a Warszawa ze Starym Miastem – z nie są to jednak jedyne miejsca, które potrafią wprawić w zachwyt i zapewnić rozrywkę na najwyższym poziomie.

 1. Najciekawsze atrakcje dla dzieci w Polsce

Każdego roku Polska odwiedzana jest przez setki tysięcy turystów. To wyjątkowe i magiczne miejsce, które przyciąga historią, tradycją i kulturą. Można tutaj miło spędzić czas, zarówno nad czarującym morzem, w górach, czy w centrach miast. Inaczej jednak podchodzi sie do sprawy, jeśli chodzi o dzieci.

Najbardziej popularnym celem wycieczek jest z dziećmi jest: 

 • Kopalnia Soli w Wieliczce, 
 • Zamek Królewski na Wawelu, 
 • Zoo w Borysewie lub największych miastach, np Gdańsku, czy Warszawie
 • Ogrody Botaniczne,
 •  Zatorland i podobne rozrywki tego typu,
 • Centrum Nauki Kopernik,
 • Farma Iluzji – Mościcka,
 • Afrykarium we Wrocławiu,
 • Bajka Pana Kleksa w Katowicach.

Najczęściej wybiera się Kraków i okolice albo Warszawę – nawet wycieczki szkolne od zawsze cieszą się ogromną popularnością w tych rejonach, ponieważ miasta te proponują także niebanalne atrakcje dla dzieci. Najmłodsi chętnie odwiedzają ciekawe miejsca, które bawią i uczą.

 1. Oryginalne atrakcje dla dzieci – muzeum Lego

Jeśli twoje dziecko lubi klocki, a zapewne tak jest, warto wybrać się na wycieczkę do Krakowa, gdzie znajduje się muzeum klocków Lego. Warto odwiedzić miejsca, które zapewnią im nie tylko błogi odpoczynek i szaloną zabawę, ale również poszerzą wiedzę o tym pięknym mieście. Doskonałym pomysłem jest HistoryLand, gdzie historia Polski zaprezentowana jest w formie wystaw z klocków lego. Można tam podziwiać Osadę w Biskupinie, rekonstrukcję Bitwy pod Grunwaldem, Klasztor na Jasnej Górze, Katedrę Wawelską, Obronę Westerplatte czy Rynek Główny. Przy okazji można zobaczyć wiele więcej – wyjątkowe atrakcje dla dzieci to także Park Wodny w Krakowie, Krakowskie ZOO, Podziemia Rynku, Papugarnia czy Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Jak wybrać atrakcje dla dzieci?

Kraków to tylko przykład, ale bardzo dobry, który wychodzi poza schematy wakacji z dziećmi. Nie tylko morze i góry oferują wiele.  Dobierając atrakcje należy jednak pamiętać, aby dla każdego znalazło się coś odpowiedniego i nie przesadzić ani jeśli chodzi o niedobór, jak i nadmiar atrakcji.