Biała kuchnia z czarnym blatem – inspiracje

Czasami rezygnacja z koloru dla klasycznej palety może naprawdę się opłacić, a te czarno-białe kuchnie od najlepszych projektantów są tego dowodem. Od uroczego wyglądu wiejskiego domu po eleganckie, nowoczesne projekty – ta kolekcja wspaniałych czarno-białych kuchni z pewnością zainspiruje Twoją własną przestrzeń.

black and white kitchens
 1. CZARNO-BIAŁA KUCHNIA MONACO

W mieszkaniu Monaco z lat 70. XX wieku w czarno-białej kuchni znajduje się stół i krzesła Jeanneret, a także piekarnik, płyta kuchenna i okap firmy Aster Cucine.

 1. SZCZEGÓŁY W KRATKĘ

Ta czarno-biała kuchnia Evy Quateman ma odważną podłogę z płytek w kratkę, która dodaje wizualnego efektu.

 1. PŁYTKI SUBWAY

Trzy lampy wiszące dodają ciepła projektowi kuchni z białymi kafelkami i czarną szafką ze złotymi elementami.

 1. GŁADKA CZARNO-BIAŁA KUCHNIA

Duża wyspa z białego marmuru stanowi ciekawy kontrast dla nowojorskiej kuchni, która jest wyposażona w tylny panel z czarnego marmuru, czarne stołki i szafki.

 1. CZARNO-BIAŁA KUCHNIA NA RANCZO

Na ranczu fotografa Williama Abranowicza w Westchester nad marmurowym blatem kuchennym wiszą lampy firmy Produzione Privata, dodając czysty, minimalistyczny akcent do czarno-białej przestrzeni. Czarne krzesła barowe są firmy Thonet, a szafki z mlecznym szkłem są wykonane na zamówienie. Płytki backsplash są firmy Waterworks.

 1. KUCHNIA NASHVILLE

W przypadku domu rodzinnego w Nashville projektant Jason Arnold wybrał czarno-białą paletę, która zapewnia ponadczasowy wygląd. Całości dopełniają czarna, ponadgabarytowa lampa wisząca i drewniane stołki barowe.

 1. KLASYCZNA I NOWOCZESNA

Projekt kuchni autorstwa Young Huh Interiors to lekcja łączenia elementów klasycznych i nowoczesnych. Graficzna czarno-biała wyspa i delikatne różowe ściany tworzą przytulną przestrzeń.

 1. SZYK I RELAKS

Czarno-biała kuchnia w domu rodzinnym w Scarsdale w stanie Nowy Jork ma niestandardowy czarny okap zamiast górnych szafek. Projektantka Tamara Magel dodała odrobinę kontrastu do przestrzeni, poprzez brązowe skórzane taborety.

 1. WYSOKA KUCHNIA

Płytka w kolorze węgla drzewnego tworzy nastrojową atmosferę w stylowej kuchni od CK Interior Design.

 1. STOLIK DLA DWOJGA

Para XIX-wiecznych angielskich krzeseł połączona jest ze stołem Kartell w przytulnej brazylijskiej kuchni w budynku w São Paulo.

 1. UROCZA CZARNO-BIAŁA KUCHNIA

W hollywoodzkim domu z lat 20. XX wieku, który należy do aktorów Bena Stillera i Christine Taylor, białą wyspę wieńczy kontrastujący ciemny blat. Kuchnia wyposażona jest we wsporniki szaf inspirowane ręcznie toczonymi wrzecionami znalezionymi w starej piekarni.

 1. NATURA SPOTYKA NOWOCZESNOŚĆ

Zaprojektowana przez firmę Ashe + Leandro, loftowa kuchnia na Manhattanie, należąca do gitarzysty Coldplay, Jonny’ego Bucklanda i jego rodziny, łączy naturalne materiały z nowoczesnymi wykończeniami, zestawiając czarno-białą estetykę z elementami rustykalnymi. Tapicerowane skórą stołki barowe zapewniają siedzenia wokół mahoniowego blatu w pokoju.

 1. ELEGANCKIE MIEJSCE GOTOWANIA

Czarno-biała kuchnia Rena Abboud jest idealna na wieczór towarzyski dzięki eleganckiej wysepce ze szczotkowanego metalu. Taborety to Lamboro, a lampy wiszące to Eichholtz.