Laptopy poleasingowe – jaki rozmiar ekranu wybrać?

Laptopy poleasingowe to urządzenia, które były użytkowane przez pracowników w różnych korporacjach. Po kilku latach pracy taki sprzęt jest wymieniany na nowy, natomiast dotychczasowy często trafia na rynek wtórny. Oferta takich laptopów jest bardzo szeroka. Znajdziemy tu urządzenia w różnej cenie, a także o różnej wielkości ekranu. 

Pomimo większej dostępności komputerów na rynku, często lepsze jakościowo sprzęty są poza zasięgiem zwykłego konsumenta ze względu na wysoką cenę. Standardowe laptopy ze średniej półki cenowej dostępne w sklepach elektronicznych mają specyfikację techniczną wystarczającą do niewymagającej pracy lub nauki. Natomiast najczęściej wykluczają instalację nowszych gier czy też pracę graficzną. Inaczej jest z laptopami poleasingowymi. Te często spełniają najwyższe oczekiwania i do tego dostępne są o różnych przekątnych ekranu.

Małe laptopy poleasingowe – dla kogo?

Jaki laptop poleasingowy wybrać? Niewielkie laptopy 14 cali, a nawet mniejsze, są bardzo poręczne i dobrze sprawdzają się w podróży oraz poza biurem.  Z urządzeń małych gabarytów z ekranem 12, 13 czy 14 cali najczęściej korzystają osoby zatrudnione jako przedstawiciele handlowi, pracownicy obsługujący klientów w terenie oraz konsumenci lubiący nieduże laptopy.

Notebooki 14 cali są najbardziej uniwersalne. Zwykle umożliwiają wygodną, kilkugodzinną pracę bez ładowania. Jednocześnie są mobilne, więc można je zabierać ze sobą w razie potrzeby i nie są kłopotliwe w przenoszeniu. Dzięki swoim rozmiarom mają więcej miejsca na podzespoły, nie przegrzewają się tak, jak mniejsze 11- czy 12-calowe sprzęty. Nieduże urządzenia 12-14 cali mają zwykle pamięć RAM do 4 GB, procesor Intel Core i5 oraz dysk twardy do 320 GB i dwa wejścia USB.

Laptop do codziennej pracy

Do codziennej pracy lepiej wybrać laptop większych rozmiarów (np. 15 lub 17 cali). Takie sprzęty są najczęściej wybierane do pracy stacjonarnej i biurowej przez profesjonalistów zajmujących się grafiką, materiałami video oraz projektami 3D. Urządzenia te mają dużo lepsze parametry niż małe notebooki, jednocześnie są cięższe i trudniejsze do przenoszenia oraz pracy mobilnej. Laptopy 15-17 cali są często wyposażone w 8 GB pamięci RAM, dysk twardy 500 GB, procesor Intel Core i7, nagrywarkę DVD oraz kilka wejść USB. Warto zatem pamiętać, że lepsze parametry i to w atrakcyjnej cenie możemy zyskać, kupując laptop poleasingowy.

Laptop powinien być wybierany pod kątem jego użytkowania. Jeśli potrzebujemy mobilnego, lekkiego urządzenia, wybierzmy notebook 11-15 cali. Gdy natomiast będziemy użytkować laptop najczęściej stacjonarnie, lepiej zdecydować się na urządzenie większe – 15, 17 cali. Do tego laptopy poleasingowe pozwalają zyskać lepszy sprzęt za niższą cenę.