Moda narciarska – jak się ubrać na narty?

Niezależnie od tego, czy jesteś królem czarnych szlaków, czy nowicjuszem na oślej łączce, to, w co się ubrać na narty, jest trudnym dylematem stylistycznym. Na pewno chcesz wyglądać fajnie w swoim stroju narciarskim. Ale musisz także zachować ciepło, pozostać suchym i zaplanować wygodne zmiany stroju. Jeśli jeździsz po stoku w najzimniejsze zimowe miesiące, Twoja odzież narciarska musi pracować bardzo ciężko, aby chronić cię przed śniegiem, mrozem i lodem. Spójrzmy prawdzie w oczy, odmrożenie to nigdy nie jest dobry wygląd.

Wedding pictures

Poprosiliśmy dwie niezwykle stylowe projektantki odzieży narciarskiej – Erin Isakov z Erin Snow i Jane Gottschalk z Perfect Moment – o poradę dotyczącą najlepszego stroju na narty. Od najcieplejszych kurtek narciarskich po najbardziej atrakcyjne spodnie narciarskie. Przeczytaj nasz specjalistyczny przewodnik po modzie narciarskiej…

NAJLEPSZE KURTKI NARCIARSKIE

Jeśli chodzi o styl narciarski, twoja kurtka jest główną inwestycją. Czego powinieneś szukać, aby mieć pewność, że kupisz najcieplejszą, najbardziej atrakcyjną opcję? „Po pierwsze, potrzebujesz specjalistycznej, izolowanej i w pełni wodoodpornej tkaniny technicznej – zawsze sprawdzaj etykiety” – mówi Gottschalk. Jeśli chodzi o izolację, puchowe kurtki są ciepłe i świetne na wieczory, ale specjalistyczne wypełnienie, takie jak PrimaLoft, zapewnia lepszą oddychalność, co jest ważne, jeśli planujesz ciężko ćwiczyć na stoku.

Bardziej techniczne kurtki narciarskie będą miały takie walory, jak warstwa przeciwśnieżna wbudowana w dolną część kurtki, która zapobiega przedostawaniu się śniegu do ubrania w przypadku upadku (bardzo przydatne dla początkujących). Podobnie, wodoodporne zamki pomagają zwiększyć ogólną trwałość i wodoodporność kurtki. Warto również sprawdzić położenie kieszeni: czy przydatne kieszenie zapinane na suwak są tam, gdzie przydadzą się do przechowywania podstawowych przedmiotów, takich jak karnet narciarski, telefon i pieniądze? „Lubię uchwyty na karnety narciarskie na przedramieniu, więc nie musisz się martwić, próbując uzyskać do nich dostęp” – sugeruje Gottschalk.

Na koniec oceń, jak wygodna i atrakcyjna jest kurtka. Isakov szuka następujących funkcji: „Upewnij się, że masz dobry zakres ruchu ramion. Czy potrafisz wygodnie trzymać je przed klatką piersiową bez szarpania? Elastyczne panele pod pachami zwiększają mobilność, a także wyszczuplają boki i talię ”.

NAJLEPSZE SPODNIE NARCIARSKIE

Podobnie jak w przypadku kurtki, krój i materiał to dwa najważniejsze czynniki w przypadku spodni narciarskich. Jeśli będziesz jeździć na nartach w chłodniejsze dni z opadami śniegu, wybierz w pełni wodoodporne, ocieplane spodnie narciarskie. W dzisiejszych czasach istnieje wiele bardziej atrakcyjnych opcji, które nadal zapewniają ciepło. „Mamy kroje pasujące do wielu różnych kształtów ciała – od luźniejszych spodni cargo po sportowe spodnie typu skinnies i salopette z wysokim stanem”. Tak czy inaczej, obowiązują te same wskazówki dotyczące dopasowania: „Zadaj sobie następujące pytania” – mówi Isakov. „Czy możesz się swobodnie poruszać? Czy tył spodni zachowuje swój kształt, gdy siadasz i wstajesz z powrotem? ”