Moda petite – jak się ubierać?

Modelki, które chodzą po wybiegach głównych marek modowych, zazwyczaj nie są kobietami, które mają problem z dotarciem do najwyższej półki w sklepie spożywczym. Nie muszą też prosić o pomoc przy umieszczaniu bagażu podręcznego w schowku na pokładzie samolotu. Krótko mówiąc: są wysokie. I chociaż moda powoli przyjmuje bardziej zróżnicowane i „body-positive” podejście do castingu, wciąż trudno jest zebrać pomysły na strój dla drobnej kobiety inspirowany wybiegiem.

https://imgix.bustle.com/uploads/image/2020/1/22/383c6156-cdfa-4ffc-81c7-54af7efc4055-75239262_463518247875899_3353806913845040937_n.jpg?w=1080&h=600&fit=crop&crop=faces&auto=format%2Ccompress&cs=srgb&q=70

Najbardziej przydatna rada dotycząca ubrań petite pochodzi od tych kobiet, które muszą dostosowywać lub poprawiać wszystko, co zostało zakupione w sklepie. Z konieczności opanowały do perfekcji noszenie dużych strojów w sposób, który wydaje się fajny i celowy – a nie tak, jakbyś pływała w czyjejś garderobie. „Właściwie nie zamierzam nosić zbyt dużych ubrań – tak po prostu ubrania zawsze wisiały na moim ciele” – mówi Olivia Lopez, autorka i influencerka. „Jako że jestem drobna, wszystko wydaje się mieć nieco bardziej pudełkowaty kształt, co mi nie przeszkadza, jeśli chodzi o płaszcze i sukienki średniej długości ”.

Celowo lub nie, istnieje pewna moc, jaką może mieć ubiór zbyt duży dla drobnych kobiet. „Uwielbiam duże kroje, bo dzięki temu czuję się silna i potężna” – mówi Grece Ghanem, trener osobisty, modelka i modowa influencerka o wzroście 5 stóp i 2 cm, której Instagram jest pełen szykownych obszernych stylizacji”. Jeśli chodzi o stylizację, podoba mi się również kontrast, jaki może nadać zbyt duży element, taki jak za duży trencz, przy dopasowanej spódnicy i parze czółenek ”- dodaje. „Potrzeba odpowiedniego nastawienia i pewności siebie, aby czuć się komfortowo w dużych krojach, tak abyś to ty nosiła te ubrania, a nie na odwrót”.

Aby nosić zbyt duże ubrania w sposób, który wydaje się celowy, sztuką jest dążenie do równowagi od stóp do głów – kontrastowanie większych elementów z bardziej dopasowanymi i wybór, kiedy i czy konieczne jest ewentualne przycięcie. Możesz nawet użyć dużych okularów przeciwsłonecznych lub torebek, aby uzyskać efektowny wygląd, sugeruje Ghanem. Kontrastowe proporcje sprawiają, że spodnie wydają się celowo luźne.