Sweter wełniany męski – jaki model warto zabrać ze sobą w góry?

Sweter wełniany męski to świetny wybór na górską wyprawę. W zależności jednak od tego, co chcesz w tych górach robić, potrzebny ci będzie nieco inny model. 

Sweter wełniany męski na narty

Sweter wełniany męski świetnie sprawdzi się podczas wypadu na narty. Musisz jednak postawić w takim przypadku na model wykonany z miękkie, mocno elastycznego, dopasowującego się do ciała materiału. Powinien on zapewniać stosunkowo wysoki poziom ochrony w każdych warunkach pogodowych. Odpowiednio dobrany sweter wełniany może pełnić funkcję drugiej warstwy odzieży. Musi być on jednak wykonany z oddychającego materiału, który gwarantuje komfort dla ciała. Istotne będą tutaj także hipoalergiczne i antybakteryjne właściwości swetra. Jeśli wełniany golf lub bluza mają się sprawdzić na stoku, warto wybrać modele z długim zamkiem z osłoną na brodę, a także odblaskowym elementem na stójce z tyłu, który dodatkowo poprawi twoją widoczność. 

Co zabrać na górski trekking?

Wśród osób uprawiających trekking górskich, szczególnie ten jesienno-zimowy prowadzony w naprawdę wymagających warunkach, coraz popularniejsze staje się zastępowanie tradycyjnego polaru wełnianym swetrem. Swetrem jednak nieprzypadkowym, a tym wykonanym z wełny wytwarzanej z owiec merynosów. Wiele osób, które choć raz wypróbowały takie rozwiązanie, na stałe porzuciło polar na rzecz wełny. Dlaczego> Jest ona bowiem równie miła w dotyku i ciepła jak polar, a zajmuje bardzo mało miejsca w plecaku, Podczas każdej wyprawy trekkingowej ten ostatni element ma niebagatelne znaczenie. Warto się przekonać do takiego rozwiązania. Wełna m.in. z merynosów nie gryzie, jest bardzo przyjemna dla ciała, a przy tym bardzo długo zachowuje świeżość, co przy tak angażującej aktywności jak trekking górski ma ogromne znaczenie. Podobnie jak w przypadku wełnianego swetra na narty funkcjonować to ubranie może jako druga warstwa outdoorowego ubioru. Wybierając sweter wełniany męski na trekking górski warto zwrócić uwagę nie tylko na właściwości termoizolacyjne, ale i oddychalność tkaniny, która stanowi gwarancję komfortu noszenia swetra nawet przez wiele godzin.

Sweter na spacer czy do miasta?

Warto podkreślić, że wiele osób, które z dobrej jakości swetrami wełnianym męskimi zetknęło się w czasie kompletowania walizki z góry, z chęcią sięga po te ubrania także poza szlakiem lub stokiem narciarskimi. Swetry męskie mają obecnie bardzo ciekawe wzornictwo, są wyjątkowo lekkie i cienkie, a przy tym nieziemsko wygodne. Świetnie sprawdzają się więc także podczas zimy w mieście.