Uncategorized

Urządzanie domu – inspiracje

Dekorujesz swój salon? Zebraliśmy 20 wspaniałych pomysłów na salon, aby wykorzystać je jako punkt wyjścia do następnego projektu dekoracyjnego. Od wystroju przez projekt po meble – jeśli szukasz inspiracji do salonu, to dobrze trafiłeś. 

 1. Nowoczesny rustykalny

Ta współczesna, otwarta przestrzeń życiowa ma nowoczesny rustykalny charakter. Sufit z belkami jest ukłonem w stronę rustykalnego otoczenia, a mieszanka elementów vintage łączy się ze współczesnymi wzorami, w tym sofą.

 1. Styl wiktoriański

Ten szary salon z panelami w stylu wiktoriańskim jest jasny, przestronny i przytulny. Nowoczesny nadruk, geometryczny dywanik i niebieskie poduszki dodają koloru tej neutralnej przestrzeni.

 1. Nowoczesny orientalny

Stwórz relaksujące środowisko w salonie, wybierając meble o czystych liniach, które pozwolą na cyrkulację światła w pomieszczeniu.

 1. Bogate aksamity

Tapeta kwiatowa stanowi delikatne tło dla pięknej i głęboko błękitnej sofy z aksamitu. Aby uzyskać doskonałe wykończenie, dodaj aksamitne poduszki z kontrastowym wykończeniem i stwórz naprawdę wspaniały wystrój salonu.

 1. Nakładanie warstw

Zachowaj nowoczesny, a jednocześnie minimalistyczny wygląd, łącząc krople i rozpryski, aby uzyskać impresjonistyczny wygląd.

 1. Mała zmiana, duża różnica

Prosta roleta rzymska i teksturowana podłoga zaowocowały elegancką aktualizacją tego neutralnego salonu.

 1. Postaw na rośliny

Użyj żywych odcieni paproci, leśnej zieleni i mchu, aby wprowadzić naturalny luksus do neutralnej palety. Dodaj akcenty czerni, aby uzyskać głębię.

 1. Geometryczny

Połącz proste, zakrzywione i kanciaste linie z plamami koloru, aby uzyskać graficzny wygląd, zachowując dyskretne tło salonu.

 1. Odważne tło

Abstrakcyjna tapeta kwiatowa tworzy intensywne tło w tym salonie. Metalowa lampa sufitowa i lampa stołowa zapewniają współczesny kontrast, a szeroka drewniana rama stolika do kawy i szary dywan dodają tekstury i miękkości.

 1. Naturalnie wyluzowany

Białe ściany, miękka szara tapicerka i jasne drewniane meble tworzą odprężający i gościnny wygląd. Wybierz klasyczną sofę jako centralny element, a następnie wprowadź wzór dzięki kolekcji wzorzystych poduszek i geometrycznego dywanu.

 1. Duże wrażenie

Wybierz przyciągające wzrok meble i akcesoria, aby stworzyć wrażenie w dużym, przestronnym pokoju z wysokimi sufitami – jak widać w tej renowacji kamienicy w stylu Regency, która stanowi idealne połączenie starego i nowego.

 1. Odważne kwiaty

Żywa tapeta w kwiaty podkreśla akcenty w pozostałej części pomieszczenia. Miękka zieleń szałwiowa na pluszowej sofie i płatkowy róż na fotelu (oba meble z eleganckimi czarnymi metalowymi nogami) dopełniają spójny, nowoczesny wygląd tego salonu.

 1. Przemyśl różowy

Róż to wciąż ogromny trend we wnętrzach. Skomponuj miękką różę z szarością, wybierz klasyczną sofę jako centralny punkt pokoju i wprowadź wzór z ozdobnymi poduszkami i dywanikiem. Kontrastuj delikatne kolory z wyrazistą lampą podłogową i stolikiem kawowym.

 1. Luksus na co dzień

Aby uzyskać luksusowy klimat, dodaj komfort siedzeniom dzięki tonującej mieszance wzorzystych i gładkich poduszek z lnu i wełny. To idealny look na jesień / zimę.

 1. Dwutonowy

Ten salon ma dwukolorową paletę szarości i kredowej bieli. Na ścianie komina zastosowano ciemniejszą szarość, a pozostałe trzy ściany pomalowano na ciepłą biel, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne.

 1. Przytulny rustykalny

Walijski XVI-wieczny stolik kawowy nadaje temu salonowi przytulny, rustykalny wygląd. Kremowy dywanik i drewniane kłody dodają tekstury.

 1. Przeciwieństwa się przyciągają

Sofy w stylu vintage wnoszą elegancki charakter do tego wiktoriańskiego domu. Promuj poczucie intymności w otwartym lub dużym pomieszczeniu, ustawiając siedzenia wokół stolika do kawy i dywanik pod spodem. Celem jest stworzenie w przestrzeni przytulnej strefy.

 1. Ciemny i przytulny

Ciemne ściany, odważne grafiki i blada musztardowa sofa tworzą przytulną część wypoczynkową w tej przestrzeni życiowej.

 1. Kolorystyka w małych pomieszczeniach

W niewielkiej części wypoczynkowej przyjemna w dotyku, aksamitna sofa w złotym odcieniu i kompaktowym, zaokrąglonym kształcie robi duże wrażenie. Tymczasem wzorzyste poduszki z frędzlami dodają charakteru. Połączenie tych przyjemnych w dotyku tekstur zapewnia ogromną głębię, co jest szczególnie przydatne do dekorowania małych przestrzeni.

 1. Pokój z widokiem

Sofa z niskim oparciem wygląda nowocześnie i nie zakłóci wspaniałego widoku, jak widać w tym nowoczesnym gospodarstwie w szkockich górach.