Własna nieruchomość czy finansowa niezależność? Deweloperzy Kraków

Posiadanie nieruchomości na własność jest bardzo popularną metodą lokowania kapitału. Warto się zastanowić nad wadami i zaletami tego rozwiązania.

Rosnąca wartość rosnących inwestycji

Żyjemy w czasach boomu na kredyty mieszkaniowe. Każdego roku powstają nowe inwestycje i każdego roku setki tysięcy ludzi decydują się na ulokowanie swoich oszczędności w nieruchomościach. Można zapytać, jaki sens ma spłacanie mieszkania wraz z odsetkami za kredyt? Po zsumowaniu odsetek zapłacimy kwotę zasadniczo przekraczającą cenę mieszkania. Czy w takiej sytuacji nie jesteśmy stratni? Okazuje się, że dla wielu osób odsetki kredytu nie stanowią bariery. W wielu przypadkach miesięczna rata kredytu jest mniejszym obciążeniem dla budżetu od opłaty za wynajem mieszkania. Przy okazji, środki są lokowane w czymś, co już należy do nich. Należy także zwrócić uwagę na rosnące ceny mieszkań. Może się okazać, że wartość mieszkania w przyszłości skutecznie wyrówna to, co zabrały odsetki. Zakup nieruchomości można opisać jako krok w stronę stabilności, ale obarczony pewnym ryzykiem. Kredyt jest o wiele mniej elastyczny od wynajmu. W razie trudnych okoliczności z wynajmu można po prostu zrezygnować. Kredyt niestety trzeba spłacić do ostatniej raty.

Kultura „bycia na swoim”

W Polsce pomimo faktu, że zachodzą już pewne zmiany, wciąż bardzo mocno utrzymuje się przekonanie, że trzeba mieć swój własny dom. Nieruchomość w postaci domu czy mieszkania stanowi fundament bezpieczeństwa. Status materialny również ma wpływ na podejście do zakupu domu czy mieszkania. Paradoksalnie osoby wyżej sytuowane nie będą miały tak silnej motywacji do zakupu nieruchomości. Przykładowo osoba utrzymująca się z biznesu, który nie determinuje zamieszkania w jakimś konkretnym miejscu, nie potrzebuje własnego lokum w takim samym stopniu, jak osoba zatrudniona na etacie w lokalnej firmie. Oczywiście to nie zmienia faktu, że oferty, które dostarczają deweloperzy Kraków, mogą podsuwać bezpieczne formy lokaty kapitału i narzędzia do uzyskania zysku pasywnego. W zależności do tego, czy mamy instynkt inwestora, czy po prostu potrzebujemy domu dla siebie i rodziny, będziemy inaczej patrzeć na rynek mieszkaniowy.

Wszędzie dobrze, ale w Krakowie najlepiej? Rynek mieszkaniowy a deweloperzy Kraków

Największe miasta w kraju mają największą moc przyciągania. Aglomeracje takie jak Kraków, Warszawa czy Wrocław każdego roku odnotowują wzrost. Wszystkie oznaki wskazują na to, że trend ten będzie utrzymywał się także w następnych latach. Aby rozrost i ekspansja mogły przebiegać w sposób niezakłócony, potrzebne są nowe mieszkania zarówno dla nowych, jak i już obecnych mieszkańców miast. Kraków zajmuje szczególne miejsce w rankingu najbardziej popularnych kierunków migracyjnych w kraju. Jako jeden z największych ośrodków akademickich ma najbardziej elastyczny rynek nieruchomości. Każdego roku przybywa nowych studentów i absolwentów, którzy potrzebują swojego miejsca. Deweloperzy Kraków realizują rozmaite projekty, aby dostosować się do różnorodnych wymagań rynkowych. Wciąż powstające nowe osiedla trwale zmieniają oblicze Krakowa. Wiele dzielnic nabiera nowego życia i zawiązują się w nich społeczności ludzi myślących i żyjących w podobny sposób.